Poznańskie Dni Rodziny 2019

Poznańska Parada Pokoleń to wspólny przemarsz dzieci, ich rodziców i dziadków z całego Poznania. Rozpoczął się o godz. 11.30 na Starym Rynku. Do rąk zgromadzonych tam poznaniaków trafi tysiąc balonów i tyle samo akcesoriów do puszczania baniek mydlanych. Pod samym ratuszem seniorzy czytali bajki dla dzieci, a ok. godz. 12.10 – tuż po pokazie koziołków (wysłuchaniu hejnału w wykonaniu ukulele)  – barwny korowód wyruszył w stronę placu Wolności.

Tam na poznaniaków czekały liczne atrakcje. Największe hity zespołu ABBA (i nie tylko) przypomniała grupa MammaMia Show a na ukulele zagrał brytyjski artysta, Peter Moss . O godz. 14.30 było można obejrzeć „Blumowe Piosenki” – spektakl muzyczny oparty na twórczości Studia Teatralnego BLUM. Po godz. 15  światowe przeboje operetkowe i nie tylko, zaśpiewali artyści scen poznańskich i łódzkich.

Przez cały czas na scenie i w jej pobliżu byli obecni trenerzy, którzy podpowiadali, jak skutecznie zadbać o aktywność fizyczną i zdradzali sposoby na wiosenne rozciąganie.
Podczas Poznańskiej Parady Pokoleń przeszły setki uczestników tworząc kolorowy i uśmiechnięty korowód.